Sosyal Güvenlik Uzmanı
ANAR 80 YAŞINDA

ANAR 80 YAŞINDA

Azerbaycanlı ünlü yazar, senarist Anar Rızayev'e, doğumunun 80. yılında Türk Edebiyatı Vakfı tarafından "Yaşayan Dede Korkut Ödülü" verildi. Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Genel Başkanı Közhan Yazgan da yazar Anar Rzayev'e Şükran Belgesi ve Bozkurt heykeli takdim etti.

"Köksü yaşıl ulu dağlar bele vuruş görmemişdi. dibi derin dar dereler bele döyüş bilmemişdi. savaş ne savaş idi. meydan dolu baş idi..." (Dede Qurqut, kitabından.)

Anar Rzayev; Beş Katlı Evin Altıncı Mertebesi, Sıra Selvilerde Bir Otel Odası, Ak Koç Kara Koç, Nazım Hikmet, Dede Korkut, Dante'nin Jübilesi gibi kitapların yazarıdır.

 


 


Etiketler: ANAR 80

0 Yorum

Yorum Yap

CAPTCHA Image 

Benzer Haberler

MEHMET EMİN RESÜLZADE'NİN TORUNUNDAN ANLAMLI ZİYARET

   Azerbaycan Halk  Cumhuriyeti'nin kurucusu Mehmet Emin Resulzade'nin torunu Sn. Reis RESULOV, okulumuzu ziyaret etti. Ziyaret esnasında Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Başkanı Sn. Közhan Yazgan'da bulundu. Cumhuriyetimizin 100. yılında bu ziyaret için Resi Beye ve Başkanımıza teş...

KOMPOZİSYON YARIŞMASI

KOMPOZİSYON YARIŞMASI


2 yıl önce Baku Atatürk Lisesi

AZERBAYCAN POSTA İDARESİ KOMPOZİSYON YARIŞMASI DÜZENLEMİŞTİR

KONULAR:

Haberin Devamı

ŞİİR OKUMA YARIŞMASI

ŞİİR OKUMA YARIŞMASI


2 yıl önce Baku Atatürk Lisesi

İSTİKLAL MARŞIMIZI OKUMA YARIŞMASI SONUNDA 1 VE 2. SINIFLAR ARASINDA I. MARAL CEMŞİTOVA, 3 VE 4. SINIFLAR ARASINDA İSE SELMA HEYDAR I.  OLMUŞTUR.

 

Haberin Devamı